Jdi na obsah Jdi na menu
 


Planica 2008

15. 3. 2008

Sezóna skoků na lyžích končí právě(už) zítra(16.3) a než se s můstku spustí poslední skokan, chtěla bych napsat ohlédnutí za letošní sezónou. Na začátku sezóny nás všechny zaujal "rakouský mladík" Thomas Morgenstern, když vyhrál prvních 6 závodů světového poháru. V každém závodě jako by byl o třídu výš než ostatní skokani. Ale pak přišlo Turné čtyř můstků a jako favorit se zdál být opět Thomas Morgenstern, ale když turné začalo, jakoby to už nebyl ten Thomas, který vyhrál zatím skoro všechno co se v sezóně dalo. Turné ovládl jiný skokan - Janne Ahonen. Až do posledního závodu se " rval " s Morgensternem, ale nakonec Turné vyhrál Janne. Už popáté ! Což se ještě nikomu nikdy nepodařilo.

Pak přišlo MS v letech v Obersdorfu ... a tady se předvedl Rakušan Gregor Schlierenzauer a přímo ovládl obersdorfský můstek.Druhý byl Matin Koch a třetí Janne Ahonne. Bjoern Einar Romoeren, který byl po prvním dni MS první, se propadl na čtvrtou pozici.  

A máme tu závěr sezóny a s ním několik odchodů.

Od finského týmu odchází skvělý trenér Tommi Nikkunen.

15.3 skočil svůj poslední skok v kariéře Rakušan Andreas Widhoelzl.

Kvůli nedostatku motivace ukončí kariéru Švýcar Guido Landert.

Od polského týmu odchází trenér Hannu Lepiste.

Od Němců zase odchází trenér Peter Rohwein.

Zítra je konec sezóny a už jisté vítězství má Thomas Morgenstern. Druhý asi bude Gregor Schlierenzauer a třetí místo ještě není jisté.

Uvidíme zítra , jestli  zvítězí Gregor, Bjoern, Janne nebo někdo jiný.

Všem přeji hodně štěstí

Budeme muset čekat 8 měsíců než se na obrazovkách našich televizí znovu objeví skokan na lyžích.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář